50 jarig jubileumfeest
Geschreven door Martin Hutten dinsdag, 01 juni 2010 20:15
Sv. Mariënheem kan terug zien op een zeer geslaagd 50 jarig jubileumfeest.
In de krant heeft iedereen al kunnen lezen dat de oudjes, die de aftrap deden van dit jubileumfeest, het nog doen. Nou ja, het nog goed doen is net helemaal het goede woord, want één van de spelers, te weten Jan Bruggeman blijkt achteraf zijn achillespees te hebben gescheurd en ook oud voorzitter Ben Groote Schaarsberg liep de afgelopen dagen wel heel voorzichtig met zijn verrekte hamstring. Toch maar wat meer “warming-up” bij een volgende jubileum.
De vrijdagavond stond met name in het teken van de receptie en de opening van de expositie in de bovenzaal van ’t Asspel.
De receptie werd zeer goed bezocht door o.a de Raalterclubs, Lemelerveld en Haarle, een vertegenwoordiger van de KNVB, de heer Henk Rovers, de vertegenwoordigster van de gemeente Raalte, mevrouw Carla Hoge (wethouder o.a. sportzaken), de voorzitter van het Plaatselijk Belang Mariënheem, Harrie Kleverkamp, de voorzitter van de stichting die ’t Asspel beheert, André Holtmaat. Verder werd de volle tent gevuld met buren van het sportpark, ereleden, oud-leden en leden van de club zelf.
Kerngegevens uit de toespraken waren :
- Voorzitter Frans Alferink deelde zijn toespraak in vier delen:
- De oprichting, de start met voorzitter Schutte, de club oprichten.
- De periode Ben Groote Schaarsberg; de consolidering en verdere vernieuwing met de bouw van ’t Asspel, de eerste aanzet tot vernieuwing van de ingang en de nieuwe parkeerplaatsen en trainingsvelden .
- De periode Gerard Schrijver en Frans Alferink, de geheel vernieuwde ingang met nieuwe fietsenrekken. Zij kregen en krijgen steeds meer te maken met regelgeving en Frans hoopte niet te maken te krijgen met de bezuinigingen betreffende sport door de gemeente Raalte.
- De sportiviteit van de spelers, die op de eerste plaats moet komen. Dit is mede reden om aan te sluiten bij de actie van het Cruijff Foundation fonds, om daar actie voor te voeren tijdens de jubileumdagen. Eén van de tien hoofdregels van de organisatie is “respect voor elkaar”.
- Carla Hoge beklemtoonde de goede en prettige wederzijdse samenwerking met de club. Zij bood de vereniging een bal aan.
- Henk Rovers van de KNVB legde veel nadruk op de spelverruwing. Hij kwam dan ook net terug van een kort geding betreffende spelverruwing. Hij bood een grote KNVB vlag aan. Frans Alferink beantwoorde zijn toespraak met het gegeven dat de jeugd de volgende dag een clinic heeft en een spelenronde, waarbij de regels van het Cruijff Foundation Founds centraal zullen staan.
- Voorzitter Harrie Kleverkamp benadrukte de belangrijke plaats van de sv. Mariënheem in de gemeenschap Mariënheem. Het Plaatselijk belang is de organisatie die tot doel heeft Mariënheem leefbaar te houden. De sv. Mariénheem is in het verleden en ook nu nog de vereniging die de motor is geweest en is van vele activiteiten die het dorp leefbaar hebben gehouden en nog steeds houden.
- De voorzitter van de stichting “t Asspel, André Holtmaat benadrukte de goede samenwerking en de hulp bij de bouw en de vernieuwingen van ’t Asspel.
Tijdens de receptie werd ook het vernieuwde adressenboekje van Mariënheem aangeboden door de makers aan de voorzitter. Daarna bood één van de leden van de werkgroep het jubileumboekje 50 jaar sv. Mariënheem aan aan de voorzitter. Een zeer fleurig boekje waarin de geschiedenis en activiteiten staan in de loop van de afgelopen 50 jaar. Alle leden van de club ontvangen dit boekje.
De receptie werd beëindigd met de opening van de expositie 50 jaar sv. Mariënheem, die door dezelfde werkgroep als het jubileumboek was samengesteld. Een prachtige expositie die een beeld geeft van het 50 jarig bestaan middels foto’s, krantenknipsels en documenten.
Letterlijk vele honderden dorpsgenoten, leden, oud-leden en andere bezoekers hebben de tentoonstelling de afgelopen dagen bezocht. De ahhs en de oohs en de vragen wie is dit dan en wie is dat en wat hadden ze lang haar in de jaren 70 waren niet van de lucht.
De avond werd tot in de late uurtjes afgesloten met vele verhalen en natuurlijk een drankje.
Zaterdagmorgen en -middag stonden in het teken van de jeugd. Een zeer geslaagde clinic van Ben Wijnsteker, die zowel de F-jes als ook de A- spelers wist te motiveren voor de oefeningen. Er was een daarnaast een goed opgezette spellenronde met vele opgeblazen luchtkussens. De weergoden waren de jeugd erg goed gezind, zodat naast de spelen iedereen kon genieten van de zon.
De avond werd begonnen met een mis in de tent, voorgegaan door pastoor Scholten. Jeugdspelers en spelers verzorgden samen met het koor Media Vita de mis. Op het einde van de mis dankte de voorzitter de medewerkers en bood de pastoor een vaantje aan van vereniging en een bal met het embleem van de vereniging om daarmee te voetballen in de tuin van de pastorie. Aangezien de pastoor echter slecht ter been is bood hij aan de bal te laten gebruiken door de kinderen die wel eens in de tuin voetballen.
De avond stond in het teken van de avond voor de leden. Een volle tent met muziek van dj Gijs (Koenjer).
De zondag stond in het teken van onderlinge wedstrijden voor de senioren en de A 1 jeugd. Alle elftallen waren gemixed tot gelijkwaardige teams. Dat bleek ook in de onderlinge strijd, want de puntenverschillen waren op het einde van de middag miniem.
Om 14.00 uur ving in een jammer genoeg stromende regen de wedstrijd Oud-Twente spelers tegen het eerste elftal van de sv. Mariënheem aan. Ondanks dat Leon Kloosterman en Remi Veldman tot twee keer een speler van Oud-Twente poortten, waren de “Oudjes” een klasje te groot voor de sv. Mariënheem en verloren ze met 3-0.
Ondanks dit verlies en het slechte weer ging iedereen met plezier naar de tent om een drankje te nemen op een zeer geslaagd 50 jarig jubileum.
Voor de foto's die gemaakt zijn door Henk Klein Koerkamp en Harry Huisman klik op het kopje foto's boven in het beeld.
Voetbalnieuws VI
| Nieuws VI.nl |
